info@ilesedu.com
+90 (212) 442 42 64
ILES International > Ankara Anlaşması

Ankara Anlaşması Nedir?

İngiltere ile Türkiye arasında 1973 yılında imzalanan European Community Association Agreement (ECAA) yani “Avrupa Topluluğu İşbirliği Anlaşması” ülkemizde Ankara anlaşması olarak bilinmektedir.

Bu anlaşma ile Türk vatandaşları İngiltere’de iş kurabilir, bir iş yerine ortak olabilir, bir işletmeyi satın alabilir. Yapılacak olan başvurular tek başına ya da ortaklı bir şekilde yapılabilir. Başvurusu kabul edilen adaylara öncelikle 1 yıl, sonrasında 3 yıl oturum izni verilir. 4 yıllık sürenin sonunda başvuru sahipleri İngiliz vatandaşlığına başvuru hakkı elde eder. Gerekli prosedürleri yerine getirenler vatandaşlığa kabul edilir. Vatandaşlık başvurusu yapmayanlar dilerse süresiz oturum alır.

Ankara Anlaşması başvuru sürecinin dikkatle ve özenle takip edilmesi gerekir. Kişilerin mesleki alanları, tecrübeleri, maddi kaynakları incelenerek kişiye özel dosya hazırlanmalıdır. Adayların başvuru süreçleri profesyonel biçimde yönetilmelidir. Konunun uzmanlarından gerekli desteği almalı ve daha sonra ortaya çıkabilecek olumsuz durumlara karşı önlem almalıdır.

Adayların başvuru dosyalarında yapacakları hatalı işlemler sonraki başvurularını da doğrudan etkiler. Ankara anlaşması başvurularında profesyonel danışmanlık hizmeti almak kişilerin hedeflerine ulaşmasında başarı şansını artırır.

ankara

Ankara Anlaşması Türkiye’den başvuru süreci;

Ankara Anlaşması başvurusu hem İngiltere hem de Türkiyeden yapılabilir. Başvurularda kapsamlı bir dosya çalışması yapılmalı, adaylar sektöre ilişkin çok detaylı bir pazar araştırması yapılmalıdır. Özellikle adaylarının başvuru yapacağı sektöre ilişkin tecrübeleri, mesleki deneyimleri, eğitim belgeleri ve referans mektupları doğru bir şekilde hazırlanmalı ve bu belgeler yeminli tercüman tarafından İngilizceye çevrilmelidir.

Türkiye’den yapılacak başvurularda adayların yeterli seviyede İngilizce bilgisine sahip olduğunu belgelemeleri gerekmektedir. Bazı meslek gruplarında işlerini yürütebilecek seviyede İngilizce yeterli iken, bazı meslek gruplarında ise akıcı bir İngilizce olması gerekmektedir. Bunun için IELTS gibi uluslararası geçerliliği bulunan sertifikalar başvuru dosyasına eklenmelidir.

Adayın başvuru dosyasına ilişkin tüm detaylara hakim olması ve gerektiğinde konsoloslukta yapılacak bir görüşmede sorulabilecek soruları sorunsuz bir şekilde yanıtlayabilmesi gerekmektedir.

Başvuru dosyası hazırlama süreci, hassasiyet ve özen gösterilerek, ciddiyetle takip edilmesi gerekmektedir. ILES, yıllardır başarıyla yaptığı Ankara anlaşması başvurusu tecrübesiyle yanınızda olacaktır. Danışmanlık, mali müşavirlik, avukatlık birimleriyle müşterilerinin memnuniyeti için deneyimini ve imkanlarını kullanacaktır.

ILES, adayın bireysel yeteneklerini analiz eder, gerekli belgelerini hazırlar, kurulacak iş için pazar araştırması yapar, iş planıyla beraber gerektiğinde tanıtım materyallerini hazırlar. Kurumsal kimlik ve web sitesinin oluşturulması, şirketin kurulumu, yerleşim süreci, hukuki ihtiyaçların karşılanması, dosya takip sürecinde karşımıza çıkacak detaylarda, bilgi birikimi ve deneyimiyle adayımızın yanında olacaktır.

Ücretsiz Danışmanlık Fırsatı!

ILES’i arayarak Ankara anlaşması aday analizi için yapılan danışmanlık görüşmesine ücretsiz katılma şansı yakalayacaksınız. Ücretsiz aday analizi için iletişim formumuzu doldurun!

Ankara Anlaşması Hakkında Sık Sorulan Sorular

İngiltere dünyanın en önemli ekonomi, sermaye, sanat, kültür, moda, eğitim merkezlerinden biridir. Sağlam ve dinamik ekonomik yapısıyla dünyanın en fazla yatırım alan ülkelerindendir. Ekonomik hayatın canlılığı ve risklerin az olması, demokratik özgürlüğün gelişmiş olması dünyanın her yerinden insanların ilgi göstermesine sebep olmuştur. Sosyal hayat standartlarının yüksek olması, yaşam kalitesinin cezbedici olması, ticari hayatın canlı olması, İngiltere’ye yerleşmeyi cazip hale getirmektedir. İngiltere’ye yerleşip iş kurarak ya da çalışarak siz de aynı imkanlara sahip olabilirsiniz.

Ankara anlaşması ile İngiltere’de yerleşme, oturum alma, iş kurma gibi hakları elde edersiniz.

Ankara anlaşması kriterlerini yerine getiren herkes başvuru yapabilir. ILES ile irtibata geçerek daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ankara anlaşmasına Türkiye’den ya da İngiltere’den başvuru yapılabilir. Başvurular, konusunda uzman kişilerce yapılmalıdır. Evrakların yanlış ya da eksik doldurulması, İngiltere’de ki planlamaların yanlış yapılması başvuru sahiplerinin emek ve bütçelerinin zayi olmasına sebep olacağından ILES tecrübesi, başvurunuzun başarıyla tamamlanmasını sağlayacaktır.

Ankara anlaşması ile öncelikle 1 yıl oturum izni verilir. Eğer aksi bir durum yaşanmamışsa süre 3 yıl daha uzatılır. Sonrasında vatandaşlık başvurusu yapılabilir.

Ankara analaşması ile İngiltere vatandaşı olunamaz. Vatandaşlık başvurusunun prosedürü farklı olduğundan ayriyeten yapılması gerekmektedir.

Ankara anlaşması için belli şartlarda bütçe oluşturulmalıdır. Başvuru sahibi kişiler İngiltere’de yapmayı planladıkları iş için gerekli olan maddi durumlarını belgelemek zorundadır. Bu durum başvuru öncesi detaylı ve dikkatli bir çalışma gerektirmektedir. Bu konuda uzman kadrosuyla ILES sizin yanınızda olacaktır.

Ankara anlaşması için başvuru yapan kişilerin belli bir seviyede İngilizce bildiğini belgelemesi gerekmektedir.

Kişilerin Ankara anlaşması kapsamında yükümlülüklerini yerine getirmesi halinde aile bireyleri İngiltere’ye yerleşebilir. Bu konuda, başvuru sahiplerinin ILES ile birlikte hareket etmesi, ortaya çıkacak olumsuzlukları engellenmiş olacaktır.

Ankara anlaşması ile İngiltere’de oturum alıp iş kuranlar, daha sonra başka bir iş kurabilir ya da başka bir meslek yapabilir.

Başvuran kişilerin başvurularını öncelikle iyi analiz ederek doğru bir planlama yapar. Başvuru sahiplerinin her biri için özel çözümler üretir. Londra ofisinde bulunan, konusunda uzman avukatları ile ve Türkiye’deki deneyimli kadrosuyla imkanlarınızın en iyi şekilde değerlendirilmesini sağlar. Müşterilerinin, zaman ve para israfını önler. Ankara Anlaşması ile İngiltere’ye yerleşen kişileri yalnız bırakmayarak sürecin başarıyla tamamlanması için hizmetlerine İngiltere’de de kesintisiz devam eder.

İşletme Pazarlama Danışmanlığı Muhasebe Bilgisayar Mühendisliği Medya İşletmeciliği Gazetecilik Pazarlama ve Satış Halkla İlişkiler Reklamcılık Web Tasarımcılığı Dijital Pazarlama Web Tasarımı Franchising Tekstil İthalat/İhracat İnşaat El Sanatları Öğretmenlik Kuyumculuk Pazarcılık Kafe ve Restoran İşletmeciliği Altın/Gümüş Tamir ve Tasarımı Online Ticaret Fotoğrafçılık Turizm Danışmanlığı Bebek Bakıcılığı Müzisyenlik Finans Danışmanlığı

[/vc_column_text]

Bizi Arayın

× WHATSAPP