info@ilesedu.com
+90 (212) 442 42 64

Ankara Antlaşması Vizesi Hakkında Yol Gösterici Bilgiler

ILES International > Blog > Ankara Antlaşması Vizesi Hakkında Yol Gösterici Bilgiler

Ankara Antlaşması Vizesi Hakkında Yol Gösterici Bilgiler

Yayınlayan: İles Editör
Kategori: Blog

Ankara Antlaşması Vizesi Hakkında Yol Gösterici Bilgiler

Bilindiği gibi Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere’nin Türk vatandaşlarına kendi işlerini kurmaları şartıyla İngiltere’de yaşamak ve yerleşmek için verdiği bir vizedir.Ve bu vizeye İngilterede iş kurmak ve kendi işini yapmak isteyen 18 yaşını doldurmuş tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları başvurabilir.

Buradaki en önemli nokta başvuracak kişinin işini kuracak kadar sermayeye sahip olmasıdır.Bu sermaye şöyle tanımlanabilir; kendi işinizi kurabilmeniz ve bu işten para kazanana kadar 1-2 ay geçiminizi sağlayabilmeniz için gerekli olan miktardır.Bir de şu çok önemlidir ki sermayenizin kaynağı belli olmalı ve hesapta bu paranın geçmişi görülmelidir.

Vize başvurusunda bulunurken  İngiltere’de iş yeri açma yada işçi çalıştırmak gibi bir zorunluluk yoktur.Burada Freelance olarakta çalışırsınız.Önemli olan eğitimini aldığınız yada meslek edindiğiniz ve vize başvurusunda beyan ettiğiniz işi yapmakla yükümlüsünüz.

Aile olarak başvuran kişilerde asıl başvuru sahibine bağlı olarak vize alırlar ve İngiltere’de herhangi bir işte çalışabilirler.

Ankara Antlaşması vizesine başvuruda dikkat edilmesi gereken konulardan birisi de iyi bir iş planı hazırlamaktır.

Bu konuda İLES Danışmanlık yıllara dayanan tecrübesiyle size en iyi şekilde yardımcı olacaktır.

Yazar: İles Editör

Bir cevap yazın

Bizi Arayın

× WHATSAPP