info@ilesedu.com
+90 (212) 442 42 64
ILES International > Hizmetlerimiz > Almanya’da Eğitim

Almanya’da Eğitim

Almanca dünyada çok yaygın olarak konuşulan bir dil değildir. Ancak Almanya’nın ileri teknoloji ve bilgi üreten bir ülke olması Almancanın önemini bir hayli artırmıştır. Özellikle teknik alanlarda eğitim ve kariyer yapacak olan kişilerin ya da Almanya ile ticari ilişkisi olan kurum ve işletmelerin Alman dilini öğrenmesini zorunlu hale getirmiştir. Dünyanın farklı bölgelerinden insanlar ileri teknoloji ve bilgi birikimine ulaşmak için Almanya’da dil eğitimi, lisans eğitimi ya da doktora eğitimi almaktadırlar.

Almanya’da Dil Eğitimi

ILES ile Almanca dil eğitimi , ülkenin kuzeyinde bulunan Hannover şehrinde olmaktadır. Hannover sade ve akıcı Almancası ile ideal eğitim merkezlerinden biridir. Aynı zamanda dünyaca ünlü bir fuar ve ticaret kenti olması, eğitim alacak kişilere önemli fırsatlar sunmaktadır. Hannover, çevresindeki doğal güzellileri, tarihi şatoları, kültürel ve sosyal etkinlikleriyle öğrencilerin sıkılmadan vakit geçirmelerine olanak sağlamaktadır.

*Dil Eğitimi Süresi

-Dil eğitimi her seviyede olup kişilerin ihtiyaçlarına göre süresi değişmektedir.

*Konaklama

-Öğrenciler için konaklama okula ait evlerde tek kişilik odalarda olmaktadır.

 

Almanya’ da Yüksek Öğrenim

Alman üniversiteleri dünyanın en iyi üniversiteleri arasında olup, eğitim süresi genel olarak 3 olmaktadır. Türkiye’den gidip üniversiteyi Almanya’da, almanca eğitim veren üniversitelerde okumak isteyenler dil bilmek zorundadır. Almanca seviyesi yeterli olmayanlar, başvurdukları üniversitelerin hazırlık sınıflarında ya da diğer dil kurslarında eğitimlerini tamamlayıp üniversiteye devam edebilirler.

Almanya’da, İngilizce eğitim veren üniversitelerde bulunmakta olup, eğitiminizi İngilizce yapabilirisiniz. Bunun için IELTS sınavından 6 almanız yeterli olmaktadır.

-Türkiye’de 4 yıllık bir liseyi bitiren öğrenciler YGS-LYS ‘de kazandıkları bölümü ya da puan türü alanında başka bir bölümü de okuyabilir.

Başvurular, okumak istediğiniz üniversitelere şahsen yapılmaktadır. Aynı anda başka üniversitelere de başvuru yapılabilir.

Alman üniversitelerinde eğitim ücretsiz olup bölümüne göre yıllık olarak cüz-i seviyede harç parası alınmaktadır.

Aynı şekilde yüksek lisans ya da doktora programları da ücretsizdir.

Almanya’da eğitim almak isteyenler yıllık harcamalarını temin edip hesaplarında göstermek zorundadır.

Yakınlarınızın orada olması, sponsor kişi ya da işletmeler, Alman hükümeti tarafından dikkate alınmaktadır.

Almanya’da eğitim alan kişilere kısıtlı seviyelerde çalışma imkanı verilmektedir.

Almanya’da eğitiminizi tamamladıktan sonra iş bulup çalışma imkanı bulunmaktadır.

Bizi Arayın

× WHATSAPP