info@ilesedu.com
+90 (212) 442 42 64
ILES International > Yurtdışı Eğitim > Güney Afrika Cumhuriyeti’nde Eğitim

Güney Afrika Cumhuriyeti’nde Eğitim

Afrika kıtasının en gelişmiş ülkesi olan Güney Afrika, doğal güzellikleri, gelişmiş ekonomisi, kaliteli eğitim sistemi ile dünyanın en fazla tercih edilen ülkelerindendir. Avrupa ve Kuzey Amerika kıtalarındaki eğitim harcamalarını pahalı bulanlar için kaliteli bir alternatif durumundadır. Afrika kıtasının en güneyinde bulunan Cape Town, doğal güzelliği sayesinde verimli bir eğitim imkanı sunmaktadır.

Güney Afrika’da Dil Eğitimi

Güney Afrika Cumhuriyeti’nde eğitim ve konuşma dili İngilizcedir. Dolayısıyla Güney Afrika’da dil eğitimi alanlar akıcı ve duru İngilizce konuşma imkanı elde edeceklerdir.

Güney Afrika’ da Üniversite Eğitimi

Güney Afrika Cumhuriyeti’nde üniversite eğitimi İngilizcedir. Üniversite diplomaları uluslararası geçerliliğe sahip olup dünyanın her yerinde çalışabilirsiniz. Güney Afrika Cumhuriyeti’nde bulunan üniversiteler dünyanın en iyi eğitim kurumları arasında olup, prestijli bir diplomaya sahip olursunuz. Buradan alacağınız diploma ile hem Güney Afrika Cumhuriyeti hem de İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada gibi ülkelerde sorunsuz şekilde yüksek lisans ve doktora eğitiminizi yapabilir ya da oralarda direk çalışma imkanını elde edebilirsiniz. Lisans eğitimi 3 yıl olup, 4. Yılı tamamladığınızda doktora eğitimi yapabilirisiniz.

Dil Gereklimi

Güney Afrika Cumhuriyeti’nde üniversiteler dil bilme şartı aramamaktadır. Ama eğitim dili İngilizce olduğu için dil bilmelisiniz. Eğer eğitiminizi yapabilecek seviyede İngilizce biliyorsanız üniversitelere başvuru yapabilirsiniz.

Ücretler

Üniversite eğitimi ücretli olup, başvuru yaptığınız okula ve bölüme göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak 2500 ila 10000 dolar arasında olan üniversite ücretlerine konaklama dahil değildir. Konaklama için kişiler kendi alternatiflerini değerlendirebileceği gibi okulların pansiyonlarını da değerlendirebilir. Aylık giderler ortalama 200 ila 500 dolar arasında olup makul miktarlarda çok kaliteli eğitim alabilirsiniz.

Bizi Arayın

× WHATSAPP