info@ilesedu.com
+90 (212) 442 42 64
ILES International > Hizmetlerimiz > İngiltere’de Hemşire Olmak

İngiltere’de Hemşire Olmak

Hemşireler ! Aradığınız İş İmkanı İngilterede Sizi Bekliyor

Türkiyede meslek sahibi olan kişilerin, yurtdışında çalışmak için en çok tercih ettiği ülkelerden birisi  İngilteredir.Yaşam standartları ve çalışma koşulları da düşünülürse bu fikir daha cazip hale geliyor.

Yurtdışında iş bulma olanağının daha fazla olduğu bazı meslekler vardır.Bunlar doktor olmak,mühendislik  gibi sıralanırken şimdilerde hemşirelerde bu aranan meslekler arasında yerini almaktadır.Öyleki İngiltere yakın zamanda hemşire açığının olduğunu bildirdi.Aynı zamanda hemşirelik okulundaki gençlerinin 4 de birinin mezun olmadan okulu bıraktığını açıkladı.Bu da demek oluyor ki gelecek zamanda mezun sayısı yeterli olmadığından dolayı bu açık kapanmayacak.

Ancak başvuruda bulunan hemşireler, IELTS dil sınavındaki istenilen seviyeyi geçmekte zorlandılar.Bu nedenle puanın düşürülmesi Konseyin gündeminde gibi görünüyor.

Eğer ki aranan koşullarını sağlayan bir hemşire iseniz İngiltere’de kolayca iş bulup yaşamaya başlayabilirsiniz. Bu koşullardan bahsetmek gerekirse; 

  • Hemşirelik diploması olmalı,
  • Türkiyede hemşire olarak kaydınız bulunmalı,
  • İş tecrübesi için belirli bir süre belirtilmiyor,yeni hemşire statüsünden yararlanabilirsiniz,
  • 2 sene içerisinde girilmiş olan IELTS sınavı puanının yazmada 6.5 puanın, okumada, dinlemede ve konuşmada ise 7 puanın üzerinde olmalıdır.
  • Occupational English Test olarakta bilinen mesleki İngilizce testinden en az B almış olmanız gerekiyor. IELTS sınavında olduğu gibi bunda da sonuçlar 2 sene içerisinde alınmış olmalı.
  • Bir de geçerli pasaporta sahip olmanız gerekir.

Bizi Arayın

× WHATSAPP