info@ilesedu.com
+90 (212) 442 42 64
ILES International > Yurtdışı Eğitim > Malta’da Eğitim

Malta’da Eğitim

Dil Eğitimi

Akdeniz’de, İtalya’nın Sicilya adası ile Libya ve Tunus arasında kalan Malta, uzun süre İngiliz idaresinde kaldığı için genel konuşma dili ve resmi dil İngilizcedir. Tarihi geçmişi, kültürel yapısı, doğal güzellikleriyle insanların hoşça vakit geçirdikleri bir ülke durumundadır. İngilizce öğrenenler bu şirin ada ülkesinde hem dil eğitimlerini yapacak hem de dinlenerek vakit geçireceklerdir. Malta’da dil eğitimi yapmak isteyenler okulların tatil ve sınav zamanlarını göz önünde bulundurmalıdırlar.

Üniversite Eğitimi

Malta’da üniversite eğitimi İngiltere ile paralellik gösterir ve eğitim dili genel olarak İngilizcedir. Üniversite eğitimlerini Malta‘da yapanlar diğer ülkelerde çalışmak istediklerinde denklik sorunu ile karşılaşmazlar. Üniversitelerin eğitim süresi 3 yıl olup, yeterli düzeyde İngilizce bildiğini belgeleyenler, eğitime hazırlık okumaksızın başlayabilirler.

Yabancı ülkelerden gelen öğrenciler lisans düzeyinde eğitim yapmak için IELTS dan 5,5 ile 6 puan, yüksek lisans yapmak için 6,5 puan aldıklarını belgelemelidirler. TOEFL sınavlarından aldıkları belgelerde eğitim almaları için yeterlidir.

Malta’da üniversite okumak için Türkiye’den gidecek olanlar 4 yıllık lise eğitimlerini tamamlamak zorundadırlar.Yeterli düzeyde İngilizce bilmeyenler, hazırlık sınıfında dil dersi almak zorundadırlar.

Başvuru Tarihleri

Malta’da üniversite başvuru zamanı, Şubat ya da Ekim aylarıdır. Yine eğitim de Şubat ve Ekim aylarında başlar. Sömestr tatili 2 aydır.

Konaklama

Konaklama için üniversitenin tesisleri olabileceği gibi, kişiler kendi alternatiflerini de değerlendirebilir. Kampüste konaklama ücretleri aylık 300 ila 500 euro arasında olmaktadır.

Üniversite Ücreti

Fiyatlar okumak istediğiniz bölüme göre değişiklik gösterir. Ücretler 10.000 ila 15.000 euro arasında olup tıp, diş hekimliği bölümlerinde 20.000 euro dur.

Aylık ortalama giderleriniz kişiye göre değişmekle birlikte konaklama dahil 700-800 euro civarında olmaktadır. Okuyorken çalışmak isteyen öğrencilere haftalık 20 saat çalışma izni verilmektedir.

Başvuru için gerekli evrak listesini bizi arayarak isteyebilirsiniz.

Bizi Arayın

× WHATSAPP